Recenze fotoobrazu od firmy Saal Digital

Mnoho zákazníku se mne ptá, zda mám možnost tisknout fotografie, fotoknihy, fotoobrazy, … a co bych jim doporučil. Tak jsem se rozhodl vyzkoušet si to na vlastní kůži.
Objednat si fotoobraz, v česku celkem nové, značky Saal Digital. Mají pěkné a přehledné webové stránky, takže není problém se v nich orientovat.
 Hned po rozkliknutí fotoobrazu se ukáže nabídka materiálu ze kterého lze daný fotoobraz vyrobit.
Dalo mi to chvilku studování, na výběr jich je tu dost, ale nakonec jsem zvolil Alu-Dibond. 
Jak už název napovídá,  jedná se o fotoobraz z matné 3mm silné hliníkové desky.

Saal.jpg


            Mě osobně zaujal jejich program Saal desingner, ve kterém mohu objednat vše, co mají v nabídce. Bohužel jsem našel dvě chybičky.
Jedna chybka byla a stále trvá, že nenabízejí fotoobraz ve formátu 16:9, ale každý průměrný technik si obraz dokáže oříznout jako já, na nejbližší formát 7:4. Druhá  chybka, jenž se vyskytla, byla při otočení obrazu z výšky na šířku – neotočil se formát  z 40x70 na 70x40, což je celkem matoucí (hlavně pro zpětnou kontrolu).
Při psaní recenze jsem chyby znovu prověřil a zjistil jsem, že na webu to již stihli opravit.

                 
            Cena je sice dražší, ale vyplatí se to. Fotoobraz přišel příkladně zabalen a součástí balení byly i všechny doobjednané komponenty na standartní zavěšení. Na fotoobrazu je vidět každý detail a zpracování je špičkové. Mohu ho jen doporučit.

IMG_20170717_232352.jpg